blackstone
10 فروردین 1402 - 11:43

نگاه دولت مردمی در حوزه بانوان خراسان جنوبی تقویت شود

بانوی فعال حوزه فرهنگی خراسان جنوبی گفت: نگاه دولت مردمی به حوزه بانوان تقویت شود و از ظرفیت بانوان خانه‌دار و تحصیلکرده در بحث نشاط اجتماعی بهره برداری مضاعفی صورت گیرد.

خبرگزاری فارس - خراسان جنوبی؛ علیرضا چاجی، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در خصوص «تحول عدالت محور و مردم پایه با تأکید بر ظرفیت تشکل‌های خودجوش مردمی» و «ارتقای اعتماد و امید مردم به دولت» آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان دستیار مردمی‌سازی دولت را معرفی کرد تا ریل‌گزاری برای پیشبرد اهداف دولت مردمی  بیش از پیش تحقق یابد.

از این‌رو پست دستیار مردمی سازی در وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سازمان های مستقل اعم از ملی و استانی نیز برای تحقق مأموریت‌ها و وظایف محوله ایجاد شد تا ارتباط و نقش‌آفرینی بین بخشی با تأکید بر حرکت‌های خودجوش مردمی و جوانان در اداره امور کشور و استان‌ها حاصل شود.

حال خواسته بانوان فعال خراسان جنوبی در عرصه های مختلف در امر مردمی سازی از دولت این است که نقش آنان بیش از پیش تقویت شود.

آن طور که زهرا سبحانی، از بانوان فعال فرهنگی خراسان جنوبی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهار داشت: نگاه دولت مردمی در حوزه بانوان استان باید تقویت شود و از ظرفیت بانوان خانه دار و تحصیلکرده در بحث نشاط اجتماعی بهره‌برداری مضاعفی صورت گیرد.

تاثیر سپردن کارهای جهادی بر عهده بانوان

وی افزود: ترویج جوانی جمعیت، هویت بخشی به دختران نوجوان، هدایت انرژی جوانان، استفاده از ظرفیت جهادی بانوان و سپردن مدیریت کارهای جهادی به خود بانوان می‌تواند برشاخص‌های گفتمانی دولت اسلامی تاثیر بسزایی‌ داشته باشد.

جواد زراعتکارمقدم، دستیار استاندار خراسان جنوبی در امر مردمی سازی دولت نیز با اشاره به حوزه حکمرانی مردم در حوزه بانوان  یادآور شد: هم اکنون بسیاری از اقدامات مردمی، خالصانه و موثر استان توسط بانوان در قالب فعالیت‌های هدفمند مساجد، پایگاه های بسیج، مراکز خیریه، هیئت های مذهبی و ورزشی، مراکز قالی بافی عتبات عالیات و سایر گروه های مردمی صورت می‌گیرد.

دستیار استاندار خراسان جنوبی در امر مردمی سازی دولت تصریح کرد: امروزه بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و کارآفرین استان در زمینه‌های مختلف علمی و اشتغالزایی از جمله چرم دوزی، منسوجات، محصولات سرامیکی، بافندگی و ... به خوبی می‌درخشند.

زراعتکار گفت: بنابراین باید علاوه بر حمایت و به رسمیت شناختن بانوان فعال خراسان جنوبی در جهت تربیت نسل جدید دختران استان نیز کوشید تا برای رسیدن به جامعه صالح، که همانا حضور دخترانِ با هویت و جویای حیات طیبه مستلزم آن است، گامی بلند برداریم.

پایان پیام/۶۹۰۱۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1117494