blackstone
09 فروردین 1402 - 18:32

مراجعه بیش از 29 هزار نفر به اورژانس‌ بیمارستان‌های چهارمحال و بختیاری

سرپرست مرکز اورژانس چهارمحال و بختیاری تعداد کل مراجعین به اورژانس‌های بیمارستانی را ۲۹ هزار و ۶۷۲ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل ۲۴ هزار و ۲۸۰ مورد درمان سرپایی و پنج هزار و ۳۹۲ مورد بستری بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمود شمسی‌پور ظهر امروز در نشست ستاد کاهش تصادفات و خدمات نوروزی چهارمحال و بختیاری در تشریح عملکرد مرکز اورژانس استان از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ تاکنون گفت: تعداد کل تماس‌های گرفته‌شده با مرکز دیسپچ هفت هزار و ۸۹ مورد است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۸.۶ درصد افزایش یافته است.

سرپرست مرکز اورژانس چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به افزایش ۱۹.۹ درصدی تعداد ماموریت‌ها بیان کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات ۶ مورد بوده که نسبت به سال گذشته با یک فوتی، ۶ برابر شده است.

شمسی‌پور افزود: تعداد فوتی‌های غیرتصادفی نیز ۳۱ مورد گزارش شده که این تعداد در سال گذشته ۲۱ مورد بوده است.

افزایش چشمگیر مسمومیت‌ها نسبت به سال قبل

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۴ مورد مسمومیت گزارش شده است، اظهار کرد: این آمار در سال ۱۴۰۱ تنها یک مورد بود.

سرپرست مرکز اورژانس استان در خصوص بیماری کووید ـ ۱۹ مطرح کرد: از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ تاکنون ۲۵۷ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که شامل ۳۷ مورد درمان سرپایی و ۲۲۰ مورد بستری بوده است.

شمسی‌پور اضافه کرد: در حال حاضر ۷۵ بیمار کرونایی همچنان بستری هستند و پنج نفر از این افراد در ICU تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه طی مدت مذکور ۷ فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش شده است، بیان کرد: چهار مورد از این افراد علاوه بر کرونا، بیماری زمینه‌ای نیز داشته‌اند.

مراجعه ۲۹ هزار و ۶۷۲ نفر به اورژانس‌های بیمارستانی

سرپرست مرکز اورژانس استان تعداد کل مراجعین به اورژانس‌های بیمارستانی را ۲۹ هزار و ۶۷۲ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل ۲۴ هزار و ۲۸۰ مورد درمان سرپایی و پنج هزار و ۳۹۲ مورد بستری بوده است.

شمسی‌پور اظهار داشت: تعداد بستری‌های جدید در بخش‌های عادی بیمارستان‌های استان ۲ هزار و ۵۶ مورد و بستری در بخش‌های ویژه ۲۱۷ مورد است.

وی مطرح کرد: ۶۵۶ مورد عمل جراحی الکتیو یا غیراورژانسی و ۴۸۴ مورد عمل جراحی اورژانسی طی این مدت انجام شده است.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1116673