blackstone
10 فروردین 1402 - 14:38

۹ بنای غیرمجاز در اراضی شهرستان قزوین قلع و قمع شد

قزوین- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: ۹ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان در اجرای طرح نوروزی قلع و قمع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید صالحی اظهار کرد: این بناهای غیرمجاز شامل محوطه سازی، پی کنی و خرد شدن اراضی بوده که در طرح نوروزی و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها قلع قمع شده است.

وی اضافه کرد: با تخریب و قلع و قمع این بناهای غیرمجاز حدود ۱۷ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی روستاهای حمید آباد و آشنستان از توابع بخش مرکزی شهرستان قزوین آزاد سازی شده است.

صالحی تصریح کرد: متخلفان حوزه اراضی کشاورزی و سودجویان زمین از تمام فرصت‌ها برای تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی استفاده می‌کنند که نوروز امسال این مهم مورد اهتمام تیم‌های نظارت و گشت قرار داشت.

این مسئول یادآور شد: خوشبختانه همکاری و تعامل خوبی با دستگاه‌های انتظامی و قضائی برقرار شده و در تمامی مأموریت‌ها نماینده دادستان، یگان حفاظت امور اراضی، یگان امداد نیروی انتظامی و عوامل شهرداری حضور دارند.

صالحی از شهروندان شهرستان قزوین خواست تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان قزوین موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1117830