blackstone
10 فروردین 1402 - 11:24

پیمانکار مقصر در اجرای لوله گاز در بخش اسماعیلیه جیرفت بازداشت شد

کرمان - دادستان جیرفت در پی بروز سیلاب در بخش اسماعیلیه جیرفت دستور بازداشت پیمانکار مقصر در اجرای لوله گاز در این منطقه را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: درپی بارندگی و ایجاد سیل در بخش اسماعیلیه جیرفت سه نفر جان خود را از دست دادند.

افشین صالحی نژاد اظهار داشت: در این رابطه دستور بازداشت پیمانکار اجرای لوله گاز در محور جیرفت به بخش اسماعیلیه (بلوک) حدفاصل روستای آبگرم صادر و بازداشت شد.

وی بیان کرد: به‌علت بارش‌های سیل‌آسای چند روز گذشته در محور جیرفت - اسماعیلیه و مسدود شدن یک پل، یک دستگاه خودرو گرفتار سیلاب شد که یک نفر از سرنشینان این خودرو که در سیل گرفتار شده بود، توانست خود را نجات دهد و متأسفانه سه نفر از سر نشینان این خودرو جان خود را از دست دادند.

دادستان جیرفت گفت: لوله‌های گاز رها شده توسط پیمانکار در مسیر رودخانه در زمان بروز سیل شناور شده و دهانه پل در مسیر این رودخانه را مسدود کرده است به همین دلیل آب از مسیر رودخانه منحرف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت گفت: بنا به درخواست قضائی و حقوقی خانواده‌های متوفیان و مصدومان، کمیته رسیدگی و پیگیری امور حقوقی و قضائی این حادثه تشکیل شده است.

وی افزود: دستور و اقدامات ویژه از سوی دستگاه قضائی به منظور رسیدگی فوری صادر شد و در راستای رسیدگی به افراد زیان دیده و جان باختگان حادثه تیمی متشکل از کارشناسان رسمی مرتبط به موضوع تشکیل و با حضور در محل مراحل اولیه علت بروز حادثه را بررسی کردند و هر شخصی دارای قصور در موضوع باشد تحت تعقیب قضائی قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1117281